Dotacje Unijne sposobem na pieniądze

Już od 10 lat możemy korzystać z dotacji unijnych, jak się okazuje o dotacje walczą nie tylko firmy ale też prywatni przedsiębiorcy a w niektórych działaniach i priorytetach osoby fizyczne (staże) czy można zrobić coś by było coś jeszcze by fundusze były bardziej rozchwytywane? Pewnie można dużo, od uproszczenia procedury ich pozyskiwania po naukę jak prawidłowo wypełnić wniosek i skompletować dokumenty.

Dotacja jest to coś co ma nam pomóc w prowadzeniu działalności bądź w jej rozpoczęciu. Jeśli idzie o inwestycję to nie otrzymamy pieniędzy od razu (nie mówię, że nigdy się to nie wydarzy ale zależy to od programu) Unia pomaga i chce wiedzieć jak wykorzystywane są pieniądze, które nam daje więc musimy na bieżąco dokumentować nasze poczynania by zwrócono nam jaką kol wiek gotówkę. Skoro chcemy ruszyć w biznesem to rozsądnie byłoby otrzymać pieniądze przed inwestycją, jednak zmieniają się przepisy i wpierw musimy udowodnić, że stać nas by ponieść wydatek a UE zwróci nam pieniądze, na tym polega dopłata. 

Otrzymamy tyle ile wydamy, nie, nigdy dopłata nie będzie wynosić tyle co nasz wkład. Głównym hasłem Unie jest to, że pomaga ona a nie funduje. Staramy się o dofinansowanie jedynie wydatków kwalifikowanych, więc nie wszystkie koszty nam się zwrócą.

Zależy nam na szybkim dofinansowaniu firmy, to dotacje nie są dobrym rozwiązaniem, formalności, czas oczekiwania, a jeszcze gdyby zdarzyło się tak, że nasz wniosek zostanie odrzucony, wówczas zostaniemy bez środków. Dofinansowanie lepiej zostawić sobie jako kwotę uzupełniającą.

Wnioski o dotację są bardzo dokładnie przeglądane, warto więc by sporządził je specjalista, niektóre pola sprawiają nie lada trudności a trzeba oddać wniosek kompletny z załącznikami, więc wymaga to pracy i wiedzy.  Musimy spełnić wszystkie wymagania jakie narzuca nam Unia inaczej nici z dopłaty. 

Popularne posty