2015 na czym nie zaoszczędzisz albo oszczędzać nie powinieneś

Czas nieubłaganie biegnie do przodu i tak mamy już prawie połowę pierwszego kwartału. Czas na małe podsumowanie.

Słodycze na tym nie udało mi się zaoszczędzić nawet nie wiem czy zimą nie wydawałam na nie więcej niż do tej pory. Postanowiłam skoro nie mogę odmówić sobie słodyczy, to trudno zamiast cukierków, łakoci dających dodatkowe kilogramy na korzyść zwykłej czekolady. Najzdrowsza jest czarna ale warto też pokusić się na tą z orzechami czy bakaliami.

Kolejne punkt to sprzęty elektroniczne, zmiana prawa dokładniej prawo prokonkumenckie odbije się dla na cenach. Sprzedawca nie ma gwarancji, że sprzęt nie popsuje się dwa razy w ciągu dwóch lat, zatem pod przykrywką wzrostu transportu podniesie ceny, aby pokryć ewentualne zwroty gotówki.

Wiosną można pomyśleć o ograniczeniu kosztów transportu, gdyż ceny benzyny będą rosły. Podatek, marża wszystko to musi pokryć konsument. Jeśli lubimy jeździć rowerem wielki czas aby się na niego przesiąść, chociaż dwa razy w tygodniu.

Zdarzył się wypadek, jednak odszkodowanie nie wystarczyło na całościowe pokrycie straty, mechanik też sobie nie szczędził zarobku no i części… Niestety aby pokryć to wszystko ceny OC wzrosną, do tego dąży Komisja Nadzoru Finansowego. Pieniądze z odszkodowania maja wystarczyć na nowe części.

Rok 2015 przynosi zmiany zobaczymy czy będą one korzystne skoro są podyktowane dobrem nas konsumentów. Już wiemy, że wzrosła cena kwh, zmniejszono stopy kredytowe, wprowadzono zmiany w podatku vat, zatem co jeszcze? Obserwuj nowe oferty i sprawdzaj czy warto z niej skorzystać 

Popularne posty