Kolejny raz się nie udało

Chcący oszczędzać muszą zdać sobie sprawę, że małe sumy dają duży efekt wszystko zależy oczywiście od sumienności i przyzwyczajeń.
Jeśli w sklepie proponują ci założenie karty rabatowej skorzystaj z tego jeśli jesteś częstym klientem tego sklepu. Co innego jeśli za zakupy otrzymujesz naklejki, które uprawniają cię do zniżki na zakup pewnego towaru, a ty tak naprawdę nie potrzebujesz kolejnego garnka czy patelni. Wówczas nie zbieraj ich tylko po to by kupić coś zbędnego.
Promocje i gratisy czyli moje ulubione sterowanie klientem, zanim coś takiego kupimy upewnijmy się, że towar jest faktycznie w promocji i jego cena jest niższa o tej na co dzień.

Unikajmy gotowych produktów, są nie tylko niezdrowe ale taniej wyjdzie jak sami przygotujemy sos czy konkretną potrawę. To samo dotyczy się wypadów na miasto, posiłki jadane na tak zwanych wypadach są z pewnością smaczne, nie trzeba ich gotować nie trzeba po nich zmywać jednak w rezultacie tracimy na tym.

W dobie gdzie miliony ludzi głodują czy nie dojadają nie powinniśmy być na to obojętni i wyrzucać jedzenia. Warto więc zaopatrzyć się w pojemniku do mrożenia żywności. Jak mówi stare przysłowie od nadmiaru głowa nie boli, jednak w przypadku żywności może stać się inaczej gdy po otwarciu lodówki będziemy musieli wyrzucić większość produktów bo termin ważności już minął. Lepiej kupować mniej zwłaszcza produktów, które szybko się psują. Zamiana w chomika opłaca się tylko w przypadku żywności długoterminowej czy chemii. Robisz zakupy w różnych sklepach zastanów się czy to dobre rozwiązanie, chyba że już dawno zrobiłeś rozeznanie, w których sklepach i jakie produkty są tańsze. 

Popularne posty